شرکت دانش بنیان پارسی زبانان

تازه‌های موسسهخانه » درباره موسسه » رویدادهای موسسه

رشد اقتصادی در گرو استقلال بخش خصوصی است

شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۵

گفتگوی نوروزی مدیرعامل شرکت پارسی زبانان

 


مدیرعامل پارسی زبانان در مصاحبه نوروزی خود ضمن تبریک سال نو، گزارشی از فعالیت‌های یک‌سال اخیر و برنامه‌های آینده این شرکت ارائه کرد.
امیرحسین فقیهی در ابتدای گفتگو با اشاره به وضعیت اقتصادی رو به رشد کشور گفت: اقتصاد مردمی همیشه بهترین دیدگاه برای تقویت اقتصاد و بالا بردن سطح رفاه در جامعه بوده است.
وی ادامه داد: عدم وابستگی اقتصاد به دولت و نفت اولین قدم و اداره‌ی اقتصاد کشور توسط مردم و بخش خصوصی دومین و مهم‌ترین قدم برای یک اقتصاد پویا است.
مدیرعامل پارسی زبانان گفت: بخش خصوصی و کسب و کارهای مردمی و استقلال آن‌ها عامل مهم و تعیین‌کننده‌ای هستند که می‌توان از طریق آن‌ها به یک آینده‌ی روشن اقتصادی امیدوار بود.
فقیهی آفت اقتصاد خصوصی را حمایت‌های اشتباه دولتی برشمرد و ادامه داد: بزرگ‌ترین کمک دولت به بخش خصوصی درواقع عدم حمایت‌های نابجا است. بخش خصوصی خودش می‌تواند در چارچوب قوانین راه خودش را پیدا کرده، رقابت سالم ایجاد کند و موجب بهبود اقتصاد کشور شود.
وی گفت: حمایت‌های دولتی در برخی مواقع ممکن است باعث تبعیض، دلسردی و حتی دلیلی برای عدم تلاش و پشتکار شود. تجربه نشان داده که شرکت‌هایی موفق شده‌اند که غالباً مستقل بوده و از امتیازات ویژه برخوردار نبوده‌اند.
وی ادامه داد: عدم توجه به این موضوع و ایجاد تبعیض ممکن است صنعت فناوری اطلاعات در کشور را به وضعیت صنعت خودرو دچار کند. این که شرکت‌های فربه‌ای ایجاد شوند که نه کسی توان مقابله با آن‌ها را داشته باشد و نه ارزش افزوده‌ای در جهان ایجاد کنند.

فقیهی در بخش دوم گفتگو با ارائه گزارشی از فعالیت‌های شرکت گفت: سال گذشته حجم فعالیت‌های شرکت بیش از هر سال دیگری بود. در سال نود و چهار اولین نسخه لحظه نگار منتشر شد و موفقیت‌هایی برای این استارتاپ کلید خورد.
وی ادامه داد: حضور در کنفرانس آی‌بریج برلین، راهیابی لحظه نگار به فینال سیداستارز تهران و نیز جشنواره کارآفرینی و کسب و کار شریف مهم‌ترین اتفاقات خارج از مجموعه بود و در داخل شرکت نیز با گسترش کمی و کیفی فعالیت‌ها روبرو بودیم.
فقیهی از رونمایی رسمی لحظه نگار در سال نود و پنج خبر داد و گفت: با توجه به این که تمام تمرکز و توان شرکت در سال جدید بر روی لحظه‌نگار معطوف است، ان شا الله در تابستان شاهد رونمایی رسمی لحظه نگار هستیم و امکانات ویژه‌ای به لحظه نگار به عنوان اولین سرویس پخش زنده موبایلی ایران اضافه خواهد شد.
مدیرعامل پارسی زبانان در پایان گفت: خط مشی شرکت پارسی زبانان همیشه تولید بر مبنای دانش بوده و باور داریم که این روند می‌تواند به ارائه محصولات ارزشمند در بازار جهانی بیانجامد.
 

 

بازگشت به اخبار »